Paulina Kędziora-Dorosz

Psycholog

Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, na kierunku psychologia jednolite magisterskie. Ponadto oligofrenopedagog oraz terapeuta. Na co dzień, pracuje w z dziećmi od 2 do 15 roku życia. Oprócz tego udziela wsparcia rodzicom oraz nauczycielom. Zwolenniczka terapii poznawczo- behawioralnej oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach ( TSR). W swojej pracy oraz poza nią stosuje komunikację NVC - porozumienie bez przemocy, która umożliwia nawiązanie kontaktu opartego na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Pasjonatka pracy z dziećmi.
Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, na kierunku psychologia jednolite magisterskie. Ponadto oligofrenopedagog oraz terapeuta. Na co dzień, pracuje w z dziećmi od 2 do 15 roku życia. Oprócz tego udziela wsparcia rodzicom oraz nauczycielom. Zwolenniczka terapii poznawczo- behawioralnej oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach ( TSR). W swojej pracy oraz poza nią stosuje komunikację NVC – porozumienie bez przemocy, która umożliwia nawiązanie kontaktu opartego na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Pasjonatka pracy z dziećmi.

Dba o balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym, dlatego regularnie ćwiczy jogę oraz tańczy. Zwłaszcza tańce latynoamerykańskie są bliskie jej sercu. Docenia szczerość, empatię. Wrażliwa na piękno, pasjonuje się urządzaniem wnętrz.

Stawia na ciągły rozwój, w związku z tym regularnie bierze udział w warsztatach oraz szkoleniach z zakresu psychologii, a także czyta branżową literaturę.
Przez wiele lat pracy z dziećmi w różnym wieku, największą gratyfikacją są słowa, które padają z ust dzieci w jej kierunku – ,,pani mnie zawsze wspiera, dziękuję”. Wyznaje zasadę, że to co ,,zasiejemy” w dzieciach, to właśnie będziemy odbierać.
W Fundacji Instytut Europejski działa jako psycholog udzielając konsultacji.
pl_PLPolish