dr Sabina Kubas

Ekspert, Kadra Edukacji Dorosłych

Doktor nauk prawnych, prawnik w firmie medycznej, wykładowca akademicki, specjalista ds. mediacji, członek Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego (ILA) – Grupa Polska, członek Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich, członek Stowarzyszenia IUS PUBLICUM, ekspert w zakresie prawa międzynarodowego.
dr Sabina Kubas, doktor nauk prawnych, prawnik w firmie medycznej, wykładowca akademicki, specjalista ds. mediacji, członek Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego (ILA) – Grupa Polska, członek Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich, członek Stowarzyszenia IUS PUBLICUM, ekspert w zakresie prawa międzynarodowego.
 
Jest wykładowcą prawa międzynarodowego i prawa Unii Europejskiej w Instytucie Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie realizacji zajęć z prawa lotniczego. Była prelegentem i uczestnikiem wielu konferencji naukowych międzynarodowych i krajowych. Jest redaktorem i autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych w zakresie prawa międzynarodowego oraz prawa Unii Europejskiej. Posiada doświadczenie teoretyczne (Erasmus+ Coordinator), jak i praktyczne (research assistant at the University of Valencia, Spain) w zakresie realizacji programu Erasmus+.
 
Jest absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku prawo oraz Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie na kierunku Praca Socjalna, specjalność mediacje. Uzyskała stopień doktora prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
 
Jej pasją są podróże.
pl_PLPolish