dr Sabina Klimek

Przewodnicząca Rady Nadzorczej

Doktor nauk ekonomicznych, obecnie konsul w Konsulacie Generalnym RP w Stambule w Turcji oraz adiunkt w Instytucie Rynków i Konkurencji w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Sabina Klimek, doktor nauk ekonomicznych, obecnie konsul w Konsulacie Generalnym RP w Stambule w Turcji oraz adiunkt w Instytucie Rynków i Konkurencji w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także wiceprezes Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej North-East z siedzibą w Nowym Jorku. Była konsul, radca handlowy, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. Wcześniej dziennikarka redakcji zagranicznej kanału informacyjnego Polsat News, reporterka dziennika Panorama w TVP2, a także negocjator międzynarodowych umów handlowych współpracująca z firmami z Bliskiego Wschodu oraz trener i szkoleniowiec – specjalizuje się w szkoleniach z zakresu negocjacji, marketingu, technik sprzedaży i komunikacji w biznesie.

Absolwentka studiów doktoranckich kolegium Społeczno-Ekonomicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Politechniki Mikkeli w Finlandii oraz Uniwersytetu St. Andrews w Szkocji. Członek Forum Biznesu oraz Forum ds. Żywności przy Komisji Europejskiej, ekspert organizacji do spraw standaryzacji NORMAPME przy Komisji Europejskiej. Autorka wielu publikacji naukowych z obszaru przedsiębiorczości, w tym książek: “Przedsiębiorczość kobiet w Polsce i jej wpływ na rozwój gospodarczy kraju” oraz „Przedsiębiorczość bez tajemnic”. Uznana przez Dziennik Zachodni za Lidera Roku 2014 powiatu bieruńsko-lędzińskiego, z którego pochodzi, a także znalazła się w pierwszej dziesiątce w plebiscycie wpływowych kobiet województwa śląskiego w 2020 roku. Jej pasją są podróże, jest też wielkim miłośnikiem zwierząt, aktywnie wspierając schroniska dla psów i kotów.

pl_PLPolish