Until you laugh – Jastrzębia Góra

Until you laugh – Jastrzębia Góra

przez
395 395 people viewed this event.

Kabaret, satyra, karykatura i komedia w życiu społeczeństw Europy to tematy wymiany młodzieży zorganizowanej w Jastrzębiej Górze w sierpniu 2022 r. dzięki dofinansowaniu programu Erasmus+ Unii Europejskiej.

W projekcie wzięło udział 38 osób z Grecji, Bułgarii, Polski, Hiszpanii, Turcji i Włoch!

CELEM PROJEKTU BYŁA:

  • Analiza zjawiska komedii, kabaretu, satyry i karykatury w życiu młodych Europejczyków.
  • Wyznaczenie granic pomiędzy humorem, a tematami tabu, obrazą i naruszeniem godności osób, a przez to nauka tolerancji i pomocy osobom o mniejszych szansach.
  • Pokazanie różnic i wspólnych elementów poczucia humoru w krajach europejskich, jako przeciwwagi dla stereotypów narodowych.
  • Pokazanie roli jaką komedia, kabaret, satyra i karykatura spełnia w społeczeństwach demokratycznych, jako nośnik nastrojów społecznych, i przeciwnie w społeczeństwach totalitarnych jako tzw. wentyl bezpieczeństwa.
  • Pobudzenie kreatywności uczestników i wzmocnienie ich kompetencji poprzez aktywne formy działań, w postaci przygotowania materiałów satyrycznych, z wykorzystaniem nieformalnych metod edukacyjnych.
  • Promowanie alternatywnych metod nauczania, tak aby zainteresować młodych ludzi tematem wartości uniwersalnych i stworzyć swoistą modę na prawa człowieka.

Uczestnicy rozwinęli swoją wiedzę na temat komedii, kabaretu, satyry i karykatury, kompetencje społeczne, a także rozwinęli szereg umiejętności potrzebnych w życiu osobistym i zawodowym. Uczestnicy mieli okazje zastanowić się nad kwestiami, które do tej pory nieczęsto były analizowane: zjawisko komedii, kabaretu, satyry i karykatury w ich życiu jako młodych Europejczyków. Dowiedzieli się sporo na temat form humorystycznych potrafiąc wyznaczyć granicę pomiędzy humorem, a tematami tabu i obrazą i naruszeniem godności innych osób.

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ Z TEGO WSPANIAŁEGO PROJEKTU!

Event registration closed.
 

Data wydarzenia

24-08-2022 to
31-08-2022
 

Data Zakończenia Rejestracji

01-08-2022
 

Lokalizacja

 

Rodzaj Wydarzenia

 

Kategoria wydarzenia

 
Watch video
 

Podziel się z przyjaciółmi

pl_PLPolish