Info

Aktywni na Plus to projekt społeczny, zrealizowany na terenie VIII Dzielnicy Krakowa - Dębniki, sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego miasta Kraków na rok 2021/2022.

Info

Nasze cele

Naszym celem jest rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży ciekawości świata, pogłębienie wiedzy na temat lokalnej kultury oraz zapoznanie ich z ideą lokalnego patriotyzmu. Oferując darmowe, ogólnodostępne zajęcia, pragniemy stworzyć równe możliwości rozwoju, niezależnie od  pochodzenia, statusu materialnego czy stopnia sprawności. 

Nasze osiągnięcia

W ramach projektu organizujemy:

Rezultat

Współpracując z tutorami, nauczycielami i lokalnymi artystami otwieramy przed dziećmi drzwi do świata kultury i nauki, umożliwiając im wszechstronny rozwój. Wspólnie tworzymy przestrzeń do odkrywania przez dzieci i młodzież ich talentów i mocnych stron. Nasze zajęcia są doskonałą okazją do budowania relacji przyjacielskich wśród uczestników. Dzięki szerokiej ofercie rodzinnych wycieczek dajemy szansę rodzinom na aktywne spędzenie wolnego czasu. Aktywizujemy członków lokalnej społeczności i zachęcamy ich do podejmowania dalszych działań na rzecz rozwoju VIII Dzielnicy Krakowa, Dębniki.

We współpracy z tutorami prowadzimy 4 rodzaje zajęć cyklicznych:

  • warsztaty cykliczne z Robotyki lub Minecraft’a – zajęcia z robotyki to połączenie zabawy z nauką. Z pomocą edukacyjnych klocków LEGO dzieci uczą się konstruowania prawdziwych robotów.
  • warsztaty cykliczne z języka angielskiego – podnosimy poziom znajomości najpopularniejszego języka nowożytnego! Zajęcia kierowane są do starszych dzieci szkolnych, celem wzmocnienia ich kompetencji językowych i przygotowania do nadchodzących egzaminów.
  • warsztaty cykliczne Zumba Kids and Junior – taniec zumba to połączenie podstawowych rytmów i ruchów ciała takich tańców jak: salsa, cumbia, merengue, hip hop, reggaeton i innych. Dzieci uczą się choreografii do muzyki wielu kultur, a także pracy zespołowej, szacunku, odpowiedzialności i zaufania. Podczas zajęć kształtuje i rozwija się kreatywność oraz pamięć, koordynacja i równowaga.
  • warsztaty cykliczne – zajęcia sportowe – m.in. piłka nożna, piłka ręczna, zajecia fitness, zajęcia sprawnościowe, biegi lub inne zajęcia, które łączą różne elementy sportu wprawiając przy tym w doskonałe samopoczucie. Pokazujemy, że sport to zdrowie i wspaniała zabawa.

Punktem kulminacyjnym projektu, a zarazem jego największym wydarzeniem jest organizowany z okazji dnia dziecka piknik rodzinny. W tym roku zgromadził on ponad 800 mieszkańców Dębnik, dla których przygotowane zostały liczne atrakcje: animacja czasu wolnego, konkursy z nagrodami, turnieje sportowe oraz wesołe miasteczko. 

Projekt zakłada organizacje darmowych półkolonii dla dzieci i młodzieży. Podczas tegorocznej edycji odbyły się dwa, tygodniowe turnusy. We współpracy z naszymi tutorami zorganizowaliśmy warsztaty z robotyki i rękodzieła, turnieje sportowe oraz wyjazdy edukacyjne. Łącznie z naszej oferty skorzystało aż 109 dzieci. 

pl_PLPolish